Головна сторінка Анонси
заходів і подій
Загальні відомості
про район
Соціально-економічний
стан
Інформування
населення
Архів
Городищенська РДАЕкономіка районуСоціальна сфера


Державні
інтернет-ресурси
Веб-портал Президента України Веб-портал Верховної Ради України Портал Кабінету  Міністрів України Черкаська ОДА - офіційний портал Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України Державний реєстр виборців Фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Антикорупційний портал Укрінформ Урядовий кур’єр Українське радіо Урядовий сайт для юних громадян

Районні
інтернет-ресурси
Веб-портал Городищенського району Веб-сторінка Городищенської районної ради Веб-сторінка Городищенської міської ради Веб-сторінка Городищенського РТМО Веб-сторінка відділу освіти Городищенської РДА

Цим дітям потрібна родина20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя. Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини, як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей. Всесвітній день дитини також відзначається в день, коли Організація Об'єднаних націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна конвенція про права дитини. 21 лютого 1990 Українською РСР було підписано Конвенцію, а 27 лютого 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Постанову ,,Про ратифікацію Конвенції про права дитини”. Для України Конвенція набула чинності 27 вересня 1991 року. Усе в житті людини починається зі сприйняття світу очима дитини. Кожна дитина - надзвичайна цінність не лише для своїх батьків, а й для всього світу. Повага прав людини починається із ставлення суспільства до своїх дітей. Діти ростуть і розвиваються щодня, незважаючи на економічну кризу і соціальні негаразди. І, на жаль, майже щодня помирають: через відсутність ліків, через необачність, жорстокість і сваволю окремих дорослих, від чийогось слова, ножа або кулі, наркотиків чи власної руки. В силу певних причин все більше дітей втрачають батьківське піклування, можливість зростати у сім'ї, в атмосфері турботи та любові. Саме в умовах сім'ї дитина може бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві. Діти повинні зростати в рідних сім'ях, але коли це не можливо, альтернативою біологічній сім'ї може слугувати інша сім'я. В Україні існує декілька форм сімейного влаштування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. На щастя, все більше і більше наших співгромадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В нашому районі теж мешкають родини усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, які подарували родини та щасливе дитинство дітям, які залишились без батьківського піклування. І саме такі родини сьогодні ми вітаємо зі святом – Всесвітнього дня дітей. Хай у Ваших домівках завжди панують спокій і затишок, нехай Ваше життя буде безхмарним та заможним. Нехай прийняте Вами рішення про усиновлення дитини, опіку, піклування, створення прийомної сім’ї стане одним із найкращих рішень у Вашому житті! Хай любов, ласка, доброта, взаєморозуміння та відвертість допоможуть Вам у будівництві міцного довголіття власної родини.

З повагою, начальник служби у справах дітей Городищенської райдержадміністрації О.КравченкоДіти чекають на вас - до Дня всиновлення
Українцям властиве велике милосердя, як одна з чеснот християнської етики. Тому й ставлення до сирітства у нас особливе, тому й людей, які бажають прихистити і зігріти своїм душевним теплом посиротілих дітей не меншає. В Україні наразі налічується більше 17 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені, близько 12 тисяч перебувають у сімейних формах виховання (опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), майже 5 тисяч влаштовані в державні заклади різного типу. Кандидатів на усиновлювачів — 1 тисяча 700 осіб. Разом з тим протягом 5 місяців 2018 року в Україні було усиновлено 604 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 30 вересня у нашій країні оголошене Днем Усиновлення як свідчення того, що держава пам’ятає і шанує тих, хто прийняв до себе на виховання сироту. Так, з метою надання державної підтримки сім’ям, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, запроваджено надання додаткових прав та гарантій у вигляді соціальної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини та грошової допомоги при усиновленні дитини. Завдяки змінам, внесеним до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про відпустки", особа, яка усиновила дитину віком старше трьох років, має право на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. У разі, якщо усиновлювачами такої дитини є подружжя – відпустка надається одному з них на їх розсуд. При райдержадміністрації є служба у справах дітей, уповноважена державою допомогти бажаючим усиновити дитину. Є у службі на обліку і діти, що чекають на свою родину, а тому запрошуємо за адресою: площа Миру, 8, м. Городище.

За матеріалами служби у справах дітей Городищенської райдержадміністраціїДень усиновлення в Україні
Відповідно до указу президента від 27.11.2008, № 1088/2009 щороку в Україні 30 вересня відзначається День усиновлення. Метою цього свята є привернення уваги до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вжиття заходів до забезпечення їх прав та найкращих інтересів. Право дитини на сім’ю закріплено на міжнародному та законодавчому рівні і перш за все – в Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Сімейному кодексі України. Згідно з оперативними даними служб у справах дітей станом на 31.06.2017 громадянами України усиновлено 720 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іноземними громадянами – 133 дитини. На обліку кандидатів в усиновлювачі у службах у справах дітей перебувають понад 1800 подружніх пар та одиноких громадян, однак для 80% з них незмінним залишається бажання усиновити дитину до 6 років без братів\сестер , а також без проблем зі станом здоров’я. В той же час на сьогодні в Україні на обліку перебуває понад 17 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені, з них близько 12 тисяч – влаштовані до сімейних форм виховання та ще понад 5 тисяч – перебувають у державних закладах. На первинному обліку служби у справах дітей Городищенської райдержадміністрації перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 35 влаштовано в сім’ї опікунів , піклувальників, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу 14, в державних дитячих закладах 8 дітей. Кожна посиротіла дитина недоотримує любові, тепла доброти та уваги, відчувають свою беззахисність та іноді суворість і несправедливість дорослих , перестороги та обережність з боку громадянського суспільства. Діти – наше найдорожче багатство. Заради їх щасливого дитинства потрібно подолати всі труднощі та перешкоди.

За матеріалами служби у справах дітей Городищенської райдержадміністраціїЗміни одне життя - подаруй сім'ю сироті Службою у справах дітей, департаментом охорони здоров'я, департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Фондом "Зміни одне життя - Україна" підписано договір про співпрацю від 19.10.2015 в рамках якого є об'єднання та координація зусиль для активізації усиновлення та сімейного влаштування дітей-сиріт. В рамках цього договору Фондом було створено відеоанкети дітей-сиріт Київської області для ознайомлення з потенційними батьками, висвітлення інформації про дітей та заохочення людей до усиновлення.

ДетальнішеНині в Україні проживають понад 8 мільйонів дітей. З них 167 100 хлопчиків і дівчаток мають особливі потреби. 91 700 дітей-сиріт та малюків, позбавлених батьківського піклування. 75 000 з них виховуються в українських родинах - під опікою, у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. Такі цифри навела міністр соціальної політики Наталія Королевська на Всеукраїнській нараді щодо реалізації соціальних ініціатив Президента у сфері захисту прав дитини. Вона нагадала, що розмір надбавки на догляд за дітьми з особливими потребами підгрупи А (з виключно високим ступенем втрати здоров’я) виріс до 100% прожиткового мінімуму. Сьогодні ця сума складає від 486 до 605 гривень залежно від віку дитини. Для дітей, які виховуються під опікою і мають особливі потреби, державна допомога збільшена на 894 гривні. Також Мінсоцполітики пропонує внести зміни до бюджету щодо збільшення фінансування дітей зазначених категорій, аби повністю забезпечити всі потреби. Особливу увагу Наталія Королевська звернула на соціальні послуги з денного догляду за дітьми-інвалідами. Нині при територіальних центрах, будинках-інтернатах, центрах соціальної реабілітації та соціально-психологічної реабілітації створено і працюють 63 відділення денного перебування малюків з особливими потребами. А до кінця року їх буде ще 18. Як бачимо, державою створюються всі умови для того, щоб кожна дитина, яка виховується у державному закладі знайшла свою родину. На первинному обліку служби у справах дітей Городищенської районної державної адміністрації перебуває 79 дітей. 61 дитину влаштовано до сімейних форм виховання. На жаль 18 дітей виховуються у державних закладах. Більша половина з них - це діти з особливими потребами. Для таких дітей важко знайти родину, а їм особливо вона потрібна, щоб боротися зі своїми хворобами, не втратити віру у себе, учитися любові до батьків, людей життя.. Перегляньте фото дітей на нашій сторінці, може ваше серце відгукнеться і ви зможете подарувати дитині щастя мати маму і тата, своїх рідних і свій дім.

У нас є все: і дім, й сім’я, й гаряча кружка чаю!
А що є в них? Ось відповідь: «Нічого в них немає!»
А ми б могли наповнити сирітське життя всім:
Подарувати і сім’ю, й так довгожданий дім,
Надію на щаслииве, довге, радісне життя,
І поселити в їх серцях безпеки відчуття!
А як перед всиновленням здолати в серці страх?
Він зникне, як побачите любов у їх очах!РОДИНА НАЗАВЖДИ
До Дня усиновлення в Україні

«День усиновлення» з’явився в календарі офіційних українських свят порівняно недавно, у 2008 році, після того як 27 листопада 2008 року в Києві третій президент України Віктор Андрійович Ющенко підписав Указ № 1088/2008 «Про день усиновлення», який визначив святкувати цей день щороку тридцятого вересня. День усиновлення співпадає із християнським святом Віри, Надії, Любові та матері їх Софії – святом милосердя, доброти, безкорисливої любові. 30 вересня ми вшановуємо усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, вихователів дитячих будинків сімейного типу, педагогів, вихователів, лікарів, всіх, хто причетний до усиновлення та захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і дбайливих сім'ях. Це свято доброти і милосердя для всього українського суспільства. З кожним роком збільшується число бажаючих взяти в свою сім’ю обділену батьківською ласкою дитину. Змінилося саме відношення суспільства до проблеми сирітства, всі ми стали гуманнішими, не байдужими до чужого горя. Загалом по Україні за 6 місяців 2015 року усиновлено 834 дитини, станом на 01.07.2015 на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувало 1735 сімей. За даними єдиної інформаційної системи «Діти » на регіональному обліку знаходиться понад 1200 дітей, які можуть бути усиновлені, з них 600 виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Протягом 8 місяців 2015 року у нашому районі посиротіло 7 дітей. Всіх їх було влаштовано в сім’ї опікунів, піклувальників. Крім того у цьому році було усиновлено 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, отже 9 посиротілих дітей знайшли свої родини. Всього у нас проживає 18 сімей, в яких виховуються усиновлені діти, у сім’ї опікунів влаштовано 50 дітей, у прийомні сім’ї - четверо. На жаль ще 7 дітей, вихідців з нашого району, поки що перебувають в державних закладах. Є надія, що їх також буде усиновлено, або влаштовано в прийомну сім’ю, під опіку, чи в дитячий будинок сімейного типу, адже кожна дитина мріє, щоб поряд з нею були люблячі батьки, а діти, які мають вади здоров’я потребують їх особливо. Хочеться подякувати нашим землякам, які виховують у своїх сім’ях сиріт, піклуються про них, підтримують, дарують свою любов та ласку. Це прийомні батьки Коваль Раїса Іванівна, Скалига Валентина Василівна, Олександрові Вікторія Андріївна та Анатолій Григорович, опікуни: Барвінок Галина Петрівна, Заболотня Людмила Григорівна, Лебідь Галина Кіндратівна, Голуб Володимир Іванович, Корчинський Микола Васильович, Оропай Марина Миколаївна, Ворона Галина Іванівна, Кушнір Валентина Архипівна, Скоробагатько Марія Іванівна та багато інших. З великою жертвенною любов’ю зігрівають вони дітей у своїх сім’ях, дають надію на щасливе дитинство і повноцінне майбутнє, вселяють в дитячі душі і серця віру в життя, вчать дітей бути самодостатніми, впевненими в собі, виховують достойних громадян української держави. Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення. Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї , найважливіше – щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

Хай на Вашу долю поле щедро родить,
І багато років щастя поруч ходить,
Будьте на здоров’я і добро багаті,
Хай тепло і радість не минають хату.

Служба у справах дітей
Городищенської районної державної адміністрації


Альоша, 17 років, профліцейЖеня, 11 років, будинок-інтернат для дітей інвалідівСергій, 14 років, державний дитячий закладСергійко, 4 роки, будинок дитиниДенис, 11 років, Центр соціально-психологічної реабілітації дітейВідповісти на ваші запитання , надати інформацію, проконсультувати з питань захисту прав дитини зможуть:
1. Кравченко Оксана Василівна - начальник служби у справах дітей Городищенської РДА
по питаннях звернень громадян, протидії насильству і жорстокості в сім’ї;
2. Ніколаєнко Олена Віталіївна - головний спеціаліст з питань усиновлення служби у справах дітей Городищенської РДА
по питаннях усиновлення, прийомних сімей, дитячих будинках сімейного типу;
3. Лісовська Ольга Іванівна - головний спеціаліст служби у справах дітей Городищенської РДА
по питаннях житла сиріт і дітей, позбавленого батьківського піклування, та захисту прав дітей, які потрапили у складні життєві обставини;

Телефон: (047-34)2-04-10. E-mail: ssd.gor.rda@ukr.net


Вітаємо
на офіційному сайті
Городищенської районної державної адміністрації

Гаряча лінія Голови РДА Портал адміністативних послуг Черкаської області Відкрити пам’ятку на випадок надзвичайних ситуацій
Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Урядова «гаряча лінія» Державна система електронних звернень

Туристична Городищина
Головна сторінка Анонси
заходів і подій
Загальні відомості
про район
Соціально-економічний
стан
Інформування
населення
Архів
Приміщення РДА Городищенська районна державна адміністрація
19500, Черкаська область, місто Городище, площа Миру, 8
Телефон/Факс: (04734)2-20-46, Електронна пошта: gorrda@ukrpost.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше
© Городищенська районна державна адміністрація, 2011 - 2015