Головна сторінка Анонси
заходів і подій
Загальні відомості
про район
Соціально-економічний
стан
Інформування
населення
Архів
Городищенська РДАЕкономіка районуСоціальна сфера


Державні
інтернет-ресурси
Веб-портал Президента України Веб-портал Верховної Ради України Портал Кабінету  Міністрів України Черкаська ОДА - офіційний портал Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України Державний реєстр виборців Фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Антикорупційний портал Укрінформ Урядовий кур’єр Українське радіо Урядовий сайт для юних громадян

Районні
інтернет-ресурси
Веб-портал Городищенського району Веб-сторінка Городищенської районної ради Веб-сторінка Городищенської міської ради Веб-сторінка Городищенського РТМО Веб-сторінка відділу освіти Городищенської РДА

Архів новин за вересень 2018 року


Дорогі усиновителі, опікуни, піклувальниками прийомні батьки!
30 вересня в Україні відзначається День усиновлення. Це свято співпадає з великим християнським святом Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Імена святих символізують найкращі людські почуття та моральні чесноти, які виявляють люди, приймаючи в свої родини дітей, котрі втратили рідну сім’ю. Кожна дитяча доля з тих, що втратили батьків, нелегка, треба докласти багато зусиль, щоб допомогти таким дітям повірити у себе. Дитина повинна мати маму і тата – це закон життя! Він не підлягає переглядам чи ревізуванню. Всім, хто причетний до втілення цього закону в життя, моя повага і вітання! Дорогі усиновителі, опікуни, піклувальниками прийомні батьки! З великою жертовною любов’ю зігріваєте ви дітлахів у своїх родинах, даєте їм надію, даруєте щасливе дитинство і повноцінне майбутнє, вселяєте у зболені дитячі серця і душі віру в життя, навчаєте бути самодостатніми, мудрими, впевненими у собі, виховуєте достойними громадянами Української держави. Прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба, та щирої любові та поваги від ваших вихованців. Хай у родинах панує злагода та взаєморозуміння, а Віра, Надія та Любов завжди допомагають вам у цій нелегкій праці – вихованні дітей.

З повагою, начальник служби у справах дітей

О.КравченкоШановні бібліотекарі краю, ветерани бібліотечної справи Городищини!
Прийміть щирі вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу суспільства до своєї духовної спадщини, освіти, науки, культури. Задовольняючи наукові й культурні потреби жителів району, бібліотеки краю забезпечують нерозривний зв’язок минулого й сьогодення, сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості городищан. Віддаємо данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню книзі, знанням. Бажаємо вам, шановні працівники бібліотек району, творчої наснаги, доброго здоров’я, нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі на благо розвитку Городищини.

З повагою за дорученням Городищенської громади

Перший заступник голови Василь Скринник«Крок до повноправ’я», – очільник області про передання землі об’єднаним громадам
На Черкащині всі об’єднані територіальні громади вже отримали в комунальну власність землі сільгосппризначення державної власності. Раніше це право вже здобули 14 громад, сьогодні – решта 12.

ДетальнішеНарада з аграріями з актуальних питань розвитку галузі сільського господарства
Цими днями в актовій залі приміщення райдержадміністрації відбулася спільна нарада представників державних установ, голів територіальних громад, об’єднаної територіальної громади та аграріїв.

ДетальнішеШановні вихователі й всі працівники дошкільних установ району, ветерани галузі!
Вітаємо з професійним святом всіх, хто щоденно віддає тепло своїх сердець дітям. Професія вихователя, працівника дошкільної установи вимагає глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Від вашої мудрості, терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини залежить благополучне дитинство і подальша доля кожного маленького городищанина. З допомогою своїх вихователів дошкільнята краю пізнають секрети навколишнього світу, вчаться любити і берегти свою велику та малу Батьківщину. Зичимо вам миру, добра та натхнення, відчуття вдячності за свою роботу від дітей, батьків та держави.

З повагою за дорученням Городищенської громади

Перший заступник голови Василь СкринникНаціональний банк ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 20 гривень
Національний банк України 25 вересня 2018 року ввів в обіг банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року з оновленим дизайном та удосконаленою системою захисту. Відтепер 20-гривнева банкнота нового зразка є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.

ДетальнішеЗ початку року на Черкащині стягнуто понад 90 млн грн аліментів2019 році
Понад 90 млн грн аліментів на користь 16 тис дітей стягнуто виконавчою службою області з початку 2018 року. Майже половину цієї суми вдалося стягнути завдяки роботі законів #ЧужихДітейНеБуває, розроблених за безпосередньої ініціативи та участі Міністерства юстиції України. Як повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк, сьогодні на Черкащині винесено близько 6 тисяч постанов про тимчасове позбавлення неплатників аліментів права виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання. Аліментники, які захотіли позбутися таких обмежень, погасили заборгованість. Завдяки цьому в 2018 році за 1588 виконавчими документами заборгованість було погашено повністю, ще 1200 документів відкликано стягувачами у зв’язку зі сплатою коштів. Хто не зміг чи не захотів погасити борг, підпадають під жорсткіші санкції, передбачені новим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, всім неплатникам, які мають заборгованість більше року, нараховано штрафи в розмірі 20% від суми за 1 рік заборгованості, 30% – за 2 роки та 50%, якщо заборгованість становить 3 і більше років.


Рубрика «Консультує Міністр юстиції»
Павле Дмитровичу! Скажіть, будь ласка, чи можна якось позбавити батьківських прав одного з батьків, який зовсім забув про дитину?

ДетальнішеСполучені Штати ніколи не визнають незаконну анексію Криму – зустріч Президента України та Спеціального представника США по Україні
Під час участі в роботі 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч зі Спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером, під час якої Спецпредставник вручив символічну друковану копію декларації Державного секретаря США Майка Помпео від 25 липня 2018 року, в який чітко і недвозначно зафіксована позиція Сполучених Штатів Америки щодо невизнання незаконної анексії Російською Федерацією українського Криму. «В цій декларації Державний секретар Помпео чітко вказав на те, що США не визнають і ніколи не визнають російську анексію Криму», – сказав Курт Волкер та урочисто вручив копію декларації Президенту України Петру Порошенку в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй, де в ці дні відбувається засідання Генеральної Асамблеї ООН. При цьому Курт Волкер додав, що ця декларація за духом і буквою схожа з декларацією, прийнятою в 1940 році в.о. Державного секретаря США Самнером Веллесом щодо невизнання Сполученими Штатами радянської окупації балтійських країн. Президент України подякував Курту Волкеру за такий символічний крок, і за чітку і послідовну політику США щодо невизнання незаконної анексії Російською Федерацією українського Криму.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента УкраїниПрезидент гарантує вільні, чесні і демократичні вибори у 2019 році
«Я як Президент гарантую вільні, чесні й демократичні вибори Глави держави, нового Парламенту, органів місцевого самоврядування так, як вони були проведені в 2014-15 роках», – завив Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді з Посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році». При цьому Глава держави подякував народним депутатам за ухвалення Закону, який розблоковує процес удосконалення засад організації роботи Центрвиборчкому. Президент підкреслив, що процес волевиявлення має «відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотриманні стандартів демократії на пострадянському просторі». Водночас Глава держави закликав політиків не руйнувати країну популізмом. «Хотів би також закликати не руйнувати країну популізмом, тверезо оцінювати безпрецедентну складність викликів та загроз, які постали перед Україною. Адже більшість із них не мають простих рішень. Не вірте цьому», – сказав Петро Порошенко. «Власний досвід навчив мене, як важливо дуже обережно і відповідально ставитися до тих обіцянок, які даєш людям. Понад чотири року тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування. Тому кілька тижнів тому я перепросив, що подав надію, яка не збулася. Звісно, попросив за це вибачення, але хотів би, щоби ця історія стала уроком не лише для мене, а й для всіх українських політиків», – сказав Президент. «Власний досвід навчив мене, як важливо дуже обережно і відповідально ставитися до тих обіцянок, які даєш людям. Понад чотири року тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування. Тому кілька тижнів тому я перепросив, що подав надію, яка не збулася. Звісно, попросив за це вибачення, але хотів би, щоби ця історія стала уроком не лише для мене, а й для всіх українських політиків», – сказав Президент. При цьому він підкреслив, що «реагувати на всі ризики і загрози маємо шляхом відповідального вибору, коли треба буде не лише обрати Президента й новий Парламент, але й точно підтвердити незмінність нашого проєвропейського державного курсу».


На чотири щаблі вище: Область піднялася в «інвестиційному» рейтингу
Черкащина покращила свої інвестиційні показники. За результатами 2-го кварталу 2018 року, область підвищила свою інвестиційну ефективність на чотири позиції дослідження рейтингового агентства «Євро-рейтинг», говорить заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

ДетальнішеПрезидент наголошує на важливості якнайшвидшого розгляду конституційних змін щодо закріплення євроатлантичного курсу України
Президент Петро Порошенко наголошує, що доля законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо закріплення європейського та євроатлантичного напрямку розвиту нашої держави нині в руках суддів Конституційного суду. Глава держави висловив думку, що вже найближчим часом Верховна Рада України зможе приступити до розгляду цього законопроекту у першому читанні та ухвалити його в цілому.

ДетальнішеДо уваги жителів Городищенського району!
27 вересня 2018 року з 11.00 до 13.00 год. в залі засідань адмінбудинку (Площа Миру, 8) керівництвом управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації буде проводитись виїзний особистий прийом громадян. Попередній запис на прийом проводиться відповідальним працівником управління до 26 вересня 2018 року за телефоном (0472) 63-36-55.


Засідання комісії по розгляду звернень громадян
18.09.2018 року в залі засідань райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Василя Скринника за участю заступника міського голови Олексія Кириченка, начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Костянтина Філоненка, начальника відділу правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації Олександра Пикала, головного спеціаліста відділу Алли Коваленко, спеціаліста управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергія Іваненка, начальника відділу контролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Городищенському районі Ярослава Ніколаєнка, директора ТОВ "КАРМАН ПЛЮС" Ігоря Джаловяна, та громадськості, відбулося засідання постійно діючої комісії райдержадміністрації з питань розгляду звернень громадян.


Нові правила виїзду дітей за кордон з одним із батьків
Другим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває передбачено ряд змін щодо виїзду дітей за кордон. Пріоритет надається тому з батьків з ким проживає дитина, проте спрощено виїзд і сумлінним батькам, які проживають окремо.

ДетальнішеПряма мова. Віталій Коваль про підтримку бійців
– Підтримка учасників АТО, як і раніше, серед першочергових завдань влади. В цьому питанні важливим є системний підхід. Тож об’єднуємо зусилля як державних структур, так і спілок самих бійців, аби допомога була максимально адресною. Для цього реалізуємо низку програм та проектів.

ДетальнішеВідбулося засідання координаційної наради
17 вересня в залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови Василя Скринника відбулося засідання координаційної наради.

ДетальнішеПряма мова. Сергій Овчаренко про забезпечення черкащан інсуліном
Обласна державна адміністрація спрямувала листи до Міністерства охорони здоров’я щодо необхідності виділення додаткових коштів для забезпечення цільових видатків на цукровий діабет. Зокрема на придбання інсуліну. Оскільки в області на початок року зареєстровано більше 48,7 тис. пацієнтів, хворих на цукровий діабет, з яких інсулінозалежними є понад 9 тис. осіб, в тому числі 228 дітей, каже заступник голови облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

ДетальнішеПривітали городищенських рятівників з професійним святом
Уже стало традицією 17 вересня вітати із професійним святом представників наймужнішої професії – рятівників, людей сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства та життя людей від вогню і стихії.

Детальніше«Підвищення рівня цивільного захисту на Черкащині – на постійному контролі», – Юрій Ткаченко
Автопарк черкаських рятувальників поповнився новою технікою. Ідеться про пересувний пункт управління. Його презентували під час урочистостей до Дня рятівника.

Детальніше«Інвестиція у здоров'я черкащан», – обласний керманич про нове відділення гемодіалізу у Смілі
Хворі на ниркову недостатність Смілянщини та прилеглих районів отримуватимуть життєво необхідне лікування максимально близько до дому. У Смілі на базі міської лікарні ім. Т. Г. Шевченка відкрили філію відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні.

Детальніше«Більші шанси на життя», – очільник області на відкритті скринінгового центру у Смілі
Унікальний проект продовжують втілювати на Черкащині. Черговий скринінговий центр «Здоров'я жінки» запрацював в області. Його відкрили у Смілі на базі міської лікарні ім. Т. Г. Шевченка.

ДетальнішеДля призначення субсидії певним категоріям громадян необхідно повторно подати заяву та декларацію
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329, яка набрала чинності з 1 травня 2018 року, передбачено призначення житлової субсидії на наступний період лише на підставі поданих нових заяви і декларації, визначеним категоріям осіб:

ДетальнішеШановні рятувальники, працівники та ветерани пожежної охорони!
Прийміть щирі вітання з нагоди Дня рятівника. Це свято об’єднує людей мужніх професій – пожежників, працівників аварійно-рятувальних формувань і служб, які несуть відповідальність у вирішення питань загальнодержавної ваги - забезпечення надійного захисту національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Утверджуючи добро і милосердя, ви - справжні герої наших днів - з честю виконуєте покладені на вас завдання. Спасибі вам за вірність обов'язку, постійну бойову готовність до захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання та реагування на них. Переконані, що ви й надалі віддано і сумлінно служитимете обраній справі та збагачуватимете її кращі традиції. Бажаємо всім вам бадьорості духа, здоров'я, благополуччя, душевного спокою у родинах і якомога менше тривожних викликів. Нехай Божа Матір завжди буде вашою покровителькою і захисницею, вірною помічницею у професійній діяльності та оберегом на життєвому шляху.

З повагою за дорученням Городищенської громади

Перший заступник голови Василь СкринникВиступ Президента на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES)
Я дякую за те, що ми продовжуємо традицію, яку ми встановили на минулій Ялтинській конференції – ми віримо, що наша зустріч наступного року відбудеться в Ялті. Не колись, а наступного року. Ми маємо бути оптимістами.

ДетальнішеПряма мова. Ярослав Березань про перспективний план утворення ОТГ на Черкащині
– Створення сильних територіальних громад на Черкащині – це, передовсім, крок до саморозвитку та економічного зростання населених пунктів області, які входять до складу ОТГ. Робота вже діючих у правовому полі 26 громад-об’єднавців довела, що це дійсно так. Школи, садочки, лікарні, дороги, капітальні ремонти – на це тут мають значний, зокрема й державний, фінансовий ресурс. Упродовж кількох місяців ми працювали над змінами до діючого перспективного плану утворення ОТГ. Спільно з представниками районів та депутатів облради розглянули всі можливі варіанти утворення тергромад. Обирали найоптимальніший, який би насамперед враховував позицію людей. У підсумку маємо 24 новостворені ОТГ, а це майже 140 населених пунктів, які чекають на призначення виборів. Ще 8 сіл хочуть приєднатися до діючих 4 ОТГ. Лишилося, аби депутати обласної ради підтримали напрацьований нами документ, який потім передамо на розгляд до Кабміну. Саме без його рішення громади не зможуть перейти на міжбюджетні стосунки з державою. Вкотре наголошу: доопрацьований нами перспективний план – не незмінна доктрина, як саме треба об’єднуватися, до чого часто апелюють супротивники реформи з децентралізації. Добровільність лишається і люди можуть пропонувати зміни до об’єднавчих варіантів. Ініціатива громади – найважливіший фактор. Адже створення ОТГ – насамперед готовність взяти на себе відповідальність та обов’язки за життя тергромади.


Городищани отримують "пакунки малюка"
Батьки новонароджених отримають в пологовому будинку пакунок з найнеобхіднішими для малюка речами – це одяг, підгузки, ковдри, серветки, пелюшки, термометр, а також навчальні матеріали щодо догляду за дитиною.

ДетальнішеШАНОВНІ ГОРОДИЩАНИ, ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!
Україна відстоює своє право на незалежність та суверенітет. Мабуть, немає жодного громадянина України який без болю в серці не стурбований про долю нашої Батьківщини.

ДетальнішеНа Городищині відкрили «Інклюзивно-ресурсний центр»
12 вересня 2018 року відбулося урочисте відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Городищенської районної ради.

ДетальнішеНа Городищині відбулись змагання "Найспортивніше село Черкащини-2018"
8 вересня Городище приймало фінальні змагання «Найспортивніше село Черкащини – 2018» на призи Черкаської обласної ради. Варто зазначити, що центральний спортивний комплекс «Колос» дещо оновився у порівнянні з минулим роком. Нині тут облаштовано футбольний майданчик зі штучним покриттям, що значно сприяє розвитку цього виду спорту у місцевої молоді.

ДетальнішеОчільник області запрошує на Черкаський міжнародний економічний форум-2018
Головна бізнес-подія року відбудеться на Черкащині вже за місяць. 11 жовтня відомих і успішних об’єднає Черкаський міжнародний економічний форум-2018. Програма цьогорічного форуму насичена: на його учасників чекає навчання, нетворкінг, цікаві панельні дискусії та багато іншого. – Ми говоритимемо про те, чому та як робити бізнес, експортувати, інвестувати і трансформувати промисловість саме зараз, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Приєднуйтеся до тих, хто творить майбутнє now! Усі деталі про форум тут: http://economforum.ck.ua.


В Україні атестовано перших енергоаудиторів, які будуть здійснювати енергетичну сертифікацію будівель
У співпраці з Держенергоефективності вже створено перші в Україні комісії для атестації енергоаудиторів, зокрема, у таких закладах вищої освіти:

ДетальнішеВже понад 500 ЕСКО-тендерів оголошено через Систему «PROZORRO»
Із кінця 2017 р. і по сьогодні, фактично за 10 місяців, у системі «PROZORRO» оголошено вже 515 ЕСКО-тендерів у 35 містах України.

ДетальнішеПерші «бейбі-бокси» прибули на Черкащину
Породіллі області почнуть отримувати дитячі набори з усім необхідним для новонароджених. Першу партію у 255 «пакунків малюка» сьогодні доставили на Черкащину, говорить директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало. Вартість одного набору сягає до 5-ти тис. грн. Загалом для Черкащини з держбюджету на 4 місяці заклали 14,7 мільйона гривень на придбання «пакунків малюка». – Нарешті наша область має «на руках» першу партію «пакунків малюка», – говорить Руслан Чикало. – Їх насамперед отримають «вересневі» породіллі. Ті з них, хто вже виписалися з пологових, отримають належні їм «бейбі-набори» через органи соціального захисту населення. Надалі таку адресну допомогу новонародженим малюкам щомісяця до кінця року отримуватимуть до 750-800 молодих матусь при виписці з пологового будинку. Тож до кінця року плануємо роздати до 3-х тисяч пакунків. «Бейбі-бокси» містять усе найнеобхідніше для малюків у перші місяці їхнього життя: від підгузків до одягу. Загалом – 30 найменувань. Весь комплект упакований у коробку-колиску. Крім того, має і добірку інформаційних матеріалів з догляду за дитиною.

Вітаємо
на офіційному сайті
Городищенської районної державної адміністрації

Гаряча лінія Голови РДА Відкрити пам’ятку на випадок надзвичайних ситуацій
Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Урядова «гаряча лінія» Державна система електронних звернень

Туристична Городищина
Головна сторінка Анонси
заходів і подій
Загальні відомості
про район
Соціально-економічний
стан
Інформування
населення
Архів
Приміщення РДА Городищенська районна державна адміністрація
19500, Черкаська область, місто Городище, площа Миру, 8
Телефон/Факс: (04734)2-20-46, Електронна пошта: gorrda@ukrpost.ua

Всі права захищені. При будь-якому використанні матеріалів посилання (для інтернет-проектів - гіперпосилання) є обов'язковим.
© Городищенська районна державна адміністрація, 2011 - 2015