Головна сторінка Анонси
заходів і подій
Загальні відомості
про район
Соціально-економічний
стан
Інформування
населення
Архів
Городищенська РДАЕкономіка районуСоціальна сфера


Державні
інтернет-ресурси
Веб-портал Президента України Веб-портал Верховної Ради України Портал Кабінету  Міністрів України Черкаська ОДА - офіційний портал Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України Державний реєстр виборців Фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Антикорупційний портал Укрінформ Урядовий кур’єр Українське радіо Урядовий сайт для юних громадян

Районні
інтернет-ресурси
Веб-портал Городищенського району Веб-сторінка Городищенської районної ради Веб-сторінка Городищенської міської ради Веб-сторінка Городищенського РТМО Веб-сторінка відділу освіти Городищенської РДА

Архів новин за червень 2017 року


Хлистунівка знову найспортивніша
Справжнім святом спортивного азарту, молодості, завзяття та витримки стали фінальні змагання районного огляду-конкурсу «Найспортивніше село», які стартували 28 червня на стадіоні ФОСК «Колос». У ході святкового відкриття учасників змагань привітали голова районної державної адміністрації Олексій Лавріненко та заступник голови районної ради Микола Панчишин, побажавши міцного здоров’я, вдалих стартів, нових яскравих перемог, а також отримати заряд бадьорості, оптимізму та азарту.

ДетальнішеГородищани урочисто відзначили День Конституції України
27 червня у Районному Палаці культури ім.С.С.Гулака-Артемовського відбулося урочисте зібрання «Оберіг нашої державності» з нагоди 21-ої річниці Конституції України. Учасників заходу зі святом щиро привітали голова районної державної адміністрації Олексій Лавріненко та заступник голови районної ради Микола Панчишин.

ДетальнішеЗасідання координаційної наради по актуальним питанням порядку денного
Нещодавно, в залі засідань Городищенської райдержадміністрації, відбулося засідання координаційної наради за участю голови райдержадміністрації Олексія Лавріненка.

ДетальнішеВ області готуються до проведення фестивалю Холодний Яр
Фестиваль нескореної Nації «Холодний Яр» — всеукраїнський націоналістичний, інформаційно-просвітницький фестиваль. Уже три роки поспіль фестиваль організовують силами громадських організацій «Національний Альянс», «Сокіл», «Самооборона Майдану Черкащини» – за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації.

ДетальнішеГородищенська РДА підписала меморандум про співпрацю з Агенцією підтримки підприємництва та інвестицій
Розвиток інвестиційної привабливості є важливим поштовхом для розвитку економіки Городищенського району, що означає покращення добробуту кожної родини. Успішність району безпосередньо залежить від того, наскільки ми використовуємо свої можливості. Сьогодні на Городищині зосереджений хороший соціально-економічний потенціал. Тому важливо створити сприятливі умови задля розвитку інвестиційного клімату та динамічного провадження бізнесу, як існуючих підприємств, так і нових. Залучення інвесторів однозначно сприятиме поліпшенню бізнес-клімату та створенню нових робочих місць. Це одне з пріоритетних завдань райдержадміністрації.

ДетальнішеЗдобули право на перемогу…
21 червня 2017 року у Городищенському районі, в приміщенні відділу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, відбулися земельні торги з продажу права оренди дев’яти земельних ділянок загальною площею 133,7203 га, які були включені в перелік земельних ділянок право на які реалізовується через земельний аукціон ще в 2016 році.

Детальніше
Відбулося чергове засідання сесії Городищенської районної ради
23 червня відбулося пленарне засідання чергової п’ятнадцятої сесії Городищенської районної ради 7 скликання, яке провів заступник голови Микола Панчишин.

ДетальнішеПривітали з професійним святом
Щорічно 23 червня відзначається День державного службовця започаткований Указом Президента України від 4 квітня 2003 року. Чудова нагода привітати всіх, хто працює в органах державної влади. Незалежно від рангів, віку, посади кожен з них виконує завдання по впровадженню державної політики.

ДетальнішеПерспективи земельних відносин
Земельна реформа, яка розпочалася в 1992 році ставила за мету забезпечення економічно-ефективного використання землі. На сьогодні в Україні налічується 7 млн. власників земельних паїв, що мають 29 млн.га сільськогосподарських земель та, в більшості, які на землі не працюють, а передають землю в оренду.

Детальніше«Якісна питна вода для жителів сіл», – очільник області про новий проект
Проект із забезпечення населення питною водою стартує на Черкащині. Його розробили в ОДА. А напередодні підтримали на міжвідомчій комісії при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Про це повідомив очільник області Юрій Ткаченко.

Детальніше
Виїзний прийом керівника району
Днями, голова Городищенської райдержадміністрації Олексій Лавріненко провів особистий виїзний прийом громадян в селі В’язівок Городищенського району..

Детальніше
Звіт голови Городищенської районної державної адміністрації за 2016 рік

Детальніше
Городищани вшанували пам'ять жертв війни
22 червня на Городищині відзначили трагічну дату - 76-ту річницю початку Великої Вітчизняної війни. .

Детальніше
Відбулось засідання колегії райдержадміністрації
21 червня 2017 року в залі засідань адмінбудинку, за участю голови райдержадміністрації Олексія Лавріненка, заступника голови районної ради Миколи Панчишина, першого заступника голови райдержадміністрації Василя Скринника, відбулося засідання колегії Городищенської РДА.

Детальніше
Обговорили головні питання району
19 червня в залі засідань Городищенської райдержадміністрації, відбулося засідання координаційної наради за участю першого заступника голови райдержадміністрації Василя Скринника.

ДетальнішеЗвіт голови
Відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» 23 червня 2017 року о 10.00, в залі засідань адмінбудинку, відбудеться публічний звіт голови Городищенської районної державної адміністрації щодо виконання програми економічного і соціального розвитку району та делегованих повноважень. Запрошуємо на захід членів громадської ради району, представників організацій роботодавців, професійних спілок, керівників підприємств, установ, організацій і територіальних підрозділів органів виконавчої влади, голів органів місцевого самоврядування та засоби масової інформації. Контактна особа з питань проведення заходу: Пащенко Людмила Сергіївна. Tел. 2-45-55

Вшанували пам’ять загиблого героя
11 червня 2015 року на одному з міських кладовищ був похований Герой, який став на захист держави від ворога, Валентин Пеньков. Цьогоріч віддати данину шани та пам’яті загиблому на кладовище прибули керуюча справами Городищенської районної ради Оксана Сенецька, заступник голови Городищенської міської ради з питань діяльності виконавчих органів влади Олексій Кириченко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Кириченко та фахівець із соціальної роботи І категорії районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації, секретар центру допомоги учасникам антитерористичної операції Ірина Назаренко. Прийшли згадати Валентина його рідні та близькі, друзі, товариші, жителі Городищини. Звучали зворушливі слова та спогади, запалили свічі пам`яті та поклали квіти до пам’ятника. Війна посилає жорстокі випробування. Ми втрачаємо кращих людей, справжніх Героїв. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого земляка та усіх військовослужбовців, хто віддав життя у боротьбі за українську державу. Герої не вмирають, вони вічно житимуть у наших серцях. Ми будемо пам’ятати про них.

На Черкащині стартував пілотний проект МОП з подолання незадекларованої праці
Міжнародна організація праці (МОП), Європейський союз привертають увагу до проблеми неформальної економіки і незадекларованої праці, що на сьогоднішній день є однією з найпотужніших перешкод для країн у забезпеченні гідної праці і більш високих темпів економічного зростання. Боротьба за істотне скорочення й обмеження нелегальної зайнятості – один з пріоритетних напрямів державної політики, адже функціонування «тіньової» зайнятості чинить істотний вплив на всі аспекти соціально-економічної діяльності країни. У рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» у Черкаській області пілотувала інспекційна кампанія з виявлення незадекларованої праці. Кампанія має проводитися у 4 областях України: Черкаська, Львівська, Одеська, Херсонська. Ціль проекту – не лише виявити факти «тіньової» зайнятості, але й з’ясувати причини, що її зумовлюють. Пілотна інспекційна кампанія проводиться з метою розширити вплив Держпраці на неформальний сектор економіки України. Робота фахівців Управління здійснюватиметься у тісній співпраці з органами державної влади, соціальними партнерами, громадськими організаціями, роботодавцями та найманими працівниками. На підставі отриманих результатів і висновків будуть напрацьовані рекомендації щодо розроблення і впровадження плану діяльності Держпраці з подолання незадекларованої праці на всій території України. За даними Держстату, у 2015 році неформальна зайнятість досягла 26,2 % від кількості усього зайнятого населення, тобто більше 4,3 млн осіб. Тенденція останніх років свідчить, що частка неформальної зайнятості у формальному секторі поступово збільшується. Негативні наслідки незадекларованої праці позначаються як на працівниках, так і на роботодавцях. Для працівників це означає: обмежені права на пенсію, позбавлення гідних соціальних гарантій та можливості захистити свої трудові права у разі конфлікту з роботодавцем. Для роботодавців «тіньова» зайнятість призводить до недобросовісної конкуренції, оскільки суб’єкти господарювання з незадекларованими працівниками отримують несправедливі вигоди і переваги. Пілотна кампанія з виявлення незадекларованої праці передбачає проведення двох основних блоків: інформаційного (надання роз’яснень з питань легального працевлаштування) та інспекційного (відвідування суб’єктів господарювання). Інформаційно-консультативна частина триватиме з травня по серпень і передбачатиме надання учасниками кампанії роз’яснень з широкого кола питань, що стосуються незадекларованої праці. Інспекційні відвідування підприємств, установ, організацій дозволять встановити реальні об’єми нелегальної чи частково незадекларованої праці та визначити причини використання найманої праці без належного оформлення. У рамках інспекційного блоку на Черкащині проводитимуться інспекційні відвідування підприємств з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Галузям сільського господарства та сфери торгівлі буде приділено особливу увагу при проведенні кампанії, оскільки, за статистичними даними, саме в них виявлено значний відсоток нелегальної зайнятості в Черкаській області. Основними завданнями Пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці є: 1. Інформування учасників ринку про визначені законом обов’язки і наслідки їх невиконання, підвищення обізнаності населення про необхідність і переваги задекларованої праці. Покращення трудової культури громадян, сприяння у захисті державних соціальних гарантій. 2. Консультування майбутніх учасників ринку праці (учнів, студентів) з питань законодавства про працю щодо обов’язку сторін декларувати трудові відносини. 3. З’ясування причин незадекларованої зайнятості та напрацювання практичних механізмів її виявлення та подолання.
До партнерів Державної служби України з питань праці при проведенні Пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці належать: - виконавчі органи міських рад та об’єднання територіальних громад, яким відомі випадки та факти використання незадекларованої праці на підконтрольній території; - правоохоронні органи для вжиття заходів реагування на випадок вчинення перешкод при проведенні інспекційних відвідувань, сприяння в отриманні пояснень; - Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд України, базові центри зайнятості; - профспілкові організації для надання інформації щодо випадків порушення трудових прав працівників.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання та найманих працівників!
З повідомленням про порушення вимог законодавства про працю можна звернутися до відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області за номером телефону: (0472) 33-69-70.
Адреса Управління Держпраці у Черкаській області: 18000, Черкаська обл., м. Черкаси б-р Шевченка 205, 3 поверх. 23ck@dsp.gov.ua

«Відкривай Україну» у Вінниці
Команда «ЕРУДИТ» ліцею взяла участь у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну» у м. Вінниці. Захід відбувався у рамках Фестивалю інноваційної освіти «З країни в Україну». Метою освітнього проекту було створення середовища для розвитку підлітків малих міст України задля набуття необхідних життєвих компетентностей. Протягом року наші учні під керівництвом модератору проекту «Відкривай Україну» в Городищенському районі Людмилі Буджерак (Городищенський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді), учителя-модератора Олени Бурлаки в рамках проекту реалізували ідеї з покращення простору ліцею та рідного міста. На першому етапі (жовтень-грудень) втілили в життя проект «ЕКО-Новий рік», який дозволив об’єднати ліцейну спільноту довкола ідеї самофінансування новорічного свята. На фестивалі у Вінниці ліцеїсти презентували проект медійного напряму «Городище в Google Maps». Метою проекту було створення онлайн-карти туристичних об’єктів Городища і довколишніх сіл (відеопрезентація проекту). Родзинкою карти є доповнення позначень сучасними та історичними фотографіями. До кожного об’єкту додається коротка інформаційна довідка та посилання на інтернет-ресурс з більш детальною інформацією про той чи інший туристичний об’єкт. Під час фестивалю діти презентували проект у мультимедійному форматі та виготовили макет інтерактивної карти міста. У ході навчання та роботи над обома етапами проекту «Відкривай Україну» найбільш активними були учні Вікторія Швидка, Іванна Петренко, Іванна Моргун, Наталія Визнюк, Анастасія Лабик, Мар’яна Гарань, Вікторія Гарань, Володимир Чернуха. Усі учасники проекту отримали сертифікати про завершення навчання в проекті "Відкривай Україну". Їм вдалося створити дієву команду і цікавий, перспективний проект, який дозволить популяризувати туристичну спадщину нашої Городищини. У майбутньому планується продовжити роботу над створенням мультимедійного наповнення карти «Городище в Googl Maps». Продукт обіцяє бути цікавим і пізнавальним.

Швидка Вікторія капітан команди «Ерудит»Свято радості та єднання
6 червня у приміщенні районного Палацу культури ім.С.С.Гулака-Артемовського відбувся концерт народного артиста України Павла Дворського та його синів В’ячеслава та Павла. Концерт відбувся в рамках туру до 40-річчя творчої діяльності митця. Програма була різностороння: звучали і ліричні пісні, і лірико-патріотичні, і духовні. Глядачів очікували улюблені ліричні композиції «Нехай тобі розкаже дощ», «Писанка» та хіти Павла Дворського «Смерекова хата», «Стожари». Спільно з слухачами артисти виконали "Смерекову хату", "Червону руту", "Стожари", "За Україну". Це було справжнє, християнське єднання української родини. Городищани були вражені вокальними здібностями синів Павла Дворського та атмосферою на сцені, яка панувала між батьком та його дітьми. Крім бажаючих, які самостійно придбали квитки, концерт змогли відвідати учасники АТО та члени їх родин. Вони безкоштовно отримали квитки від Городищенської райдержадміністрації (голова Олексій Лавріненко) та центру допомоги учасникам антитерористичної операції району. АТОвці та їх сім’ї щиро вдячні за підтримку, турботу, піклування та змістовне дозвілля. Матері та дружини учасників АТО зі сльозами радості дякували керівництву району за організацію святкового заходу.

На координаційній нараді обговорили головні питання району
Днями, в залі засідань Городищенської райдержадміністрації, відбулося засідання координаційної наради за участю голови Олексія Лавріненка. Під час наради, обговорили питання щодо підготовки та проведення комплексної перевірки щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб району. Доповів по даному питанню Олександр Однокоз, начальник Городищенського районного сектору Управління ДСНС в Черкаській області, який зазначив що населення, об'єкти господарювання та територія Городищенського району перебувають під значним негативним впливом вражаючих чинників природного та техногенного походження, які протягом останніх років призводили до виникнення надзвичайних ситуацій і небезпечних подій, загибелі людей на виробництві і в побуті, погіршення умов життєдіяльності населення, забруднення навколишнього природного середовища, значних економічних збитків. Питання техногенної та природної безпеки в районі розглядає та приймає відповідні рішення комісія районної державної адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на засіданні якої було затверджено перелік потенційно-небезпечних об’єктів. Відповідно до вимог статті 25 Кодексу цивільного захисту в Городищенському районі створено спеціалізовані служби цивільного захисту (енергетики, захисту сільськогосподарських тварин і рослин, інженерна, комунально-технічна, матеріального забезпечення, медична, зв’язку і оповіщення, протипожежна, торгівлі та харчування, технічні, транспортного забезпечення, охорони громадського порядку) відповідні служби утворені для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту. Співдоповідачем по даному питанню виступив Олександр Атаманенко, виконувач обов’язків головного спеціаліста з питань цивільного захисту апарату райдержадміністрації, який зазначив що відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.01.2017 №9-р «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік» в серпні поточного року заплановано проведення комплексної перевірки щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно - рятувальних служб. З метою забезпечення належного рівня підготовки до комплексної перевірки 23 травня управлінням ДСНС України в області було проведено звірку документації головного спеціаліста з питань цивільного захисту та оборонної роботи апарату райдержадміністрації та районного сектору ДСНС. Перелік документації що підлягала звірці визначена наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12 липня 2016 року №335 «Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання». У 2017 році навчання з цивільного захисту пройшли 100% інструкторів консультаційних пунктів та 80% керівного складу цивільного захисту району, що позитивно відзначено в протоколі звірки. Леонід Сенецький, начальник філії Городищенського райавтодору доповів про стан проведення ремонту автомобільних доріг на території району. Щодо будівництва торгівельного кіоску з реалізації овочевої продукції власного виробництва поінформував Павло Попович, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Хід виконання доручень голови райдержадміністрації та їх виконавська дисципліна, зазначила Лариса Артеменко – начальник відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації, перебувають в належному стані.

У столиці пройде Перший міжнародний конгрес із питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні
22-23 червня у Києві відбудеться Перший міжнародний конгрес із питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні під гаслом: «Безпека на дорогах України заради життя людини». У роботі Конгресу візьмуть участь представники Світового банку, ВООЗ, ЄІБ, ЄБРР, дипломатичних представництв і експерти країн ЄС (Швеція, Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Польща, Естонія), Білорусі, КНР. Під час заходу учасники обговорять пріоритетні напрями роботи уряду в сфері безпеки дорожнього руху та зарубіжний досвід його забезпечення, фінансування та реалізацію заходів для організації безпеки дорожнього руху, профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму, захист інтересів постраждалих у ДТП тощо. Ідею проведення Конгресу підтримали Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, профільні Комітети Верховної Ради України, обласні державні адміністрації, Київська міська державна адміністрація та громадські організації. Також співорганізатором конгресу виступає комунальне підприємство «Київдорсервіс», яке визначено відповідальним за роботу секції «Можливості органів місцевого самоврядування в організації системи управління безпекою дорожнього руху». У рамках цієї секції заплановано висвітлити питання правового врегулювання безпеки руху в Києві та інших містах України, проблеми обліку, аналізу та ліквідації місць концентрації ДТП, нинішній стан відповідної дорожньої інфраструктури, використання європейського досвіду для покращення ситуації. Детальна інформація про конгрес та умови реєстрації – за посиланням.

За інформацією Черкаської обласної державної адміністраціїПОРЯДОК ОЗДОРОВЛЕННЯ ГРОМАДЯН ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС У 2017 РОЦІ
До 2017 року на рівні держави діяв порядок забезпечення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою шляхом видачі санаторно-курортних путівок. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних кошів, виплати грошової компенсації громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, який передбачає новий механізм надання послуг із санаторно-курортного лікування та повністю замінює раніше діючий порядок. З поточного року оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюватиметься шляхом надання державою щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки, шляхом безготівкового перерахування коштів санаторному закладу. Розмір грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки складає для осіб, віднесених до 1 категорії - 5250,0 грн., для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою - 10840,0 грн. Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають право на санаторно-курортне лікування за кількома законами, обирають право перебувати на обліку за одним із них. До управління соціального захисту населення Городищенської райдержадміністрації з заявами на санаторно-курортне лікування у 2017 році звернулося 31 особа. Проведено ознайомлення кожного пільговика з порядком оздоровлення, взято заяву про обраний санаторно-курортний заклад та термін оздоровлення. Запроваджений порядок - складний механізм, однак він суттєво підвищує адресність надання послуг з санаторно-курортного оздоровлення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, передбачає вільний вибір пільговиком санаторно-курортного закладу, з урахуванням індивідуальних потреб, а,також, буде сприяти прозорості ринку послуг з санаторно-курортного лікування і максимальному підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. Направлення постраждалих громадян до санаторного закладу здійснюватиметься на підставі укладеного тристороннього договору між управлінням соціального захисту населення, санаторно-курортним закладом та особою постраждалою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка направляється на оздоровлення. Міністерством соціальної політики України буде опрацьовано та затверджено перелік базових послуг, які мають надаватися санаторними закладами громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входити до вартості путівки. Крім права самостійного вибору санаторно-курортного закладу новим порядком передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування. Вказана норма набере чинності з 1 січня 2018 року. Для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи подаються документи: 1) громадянином, віднесеним до категорії 1: довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о; копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою); копію паспорта. У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою; 2) одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює: довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о; копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою); копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю; довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

За інформацією управління соціального захисту населення Городищенської РДАГерої не вмирають...
5 червня у Городищі на площі Миру відбулось прощання ще з одним полеглим героєм, який став на захист держави від ворога Василем Бурачуком, який народився 1994 року в Сторожинецькому районі Чернівецької області. У 2001 році разом з батьками переїхав в село Журавку Городищенського району. Василь був доброзичливий, ввічливий, чуйний, мав багато друзів, займався спортом. 27 травня 2015 року був призваний на строкову службу, а вже 30 вересня підписав контракт. Служив у складі 30-ої бригади. Загинув 2 червня в районі Волновахи Донецької області. Коли розпочався гранатометний обстріл, він з товаришами намагався вибігти з бліндажу і зайняти оборону в окопі, але був убитий у потилицю кулею ворожого снайпера. У нього залишилися мати, батько, дві молодші сестри, а також цивільна дружина і донька. Провести в останню дорогу героя прибули керівники району та міста, представники трудових колективів, жителі Городищенського району. До рідних зі словами щирого співчуття звернувся голова райдержадміністрації Олексій Лавріненко та заступник командира батальйону Матвій Матвеєв. Священики Городищенського благочиння на чолі із митрофорним протоієреєм Іоанном Жигалом провели чин відспівування. Коли труну з тілом загиблого несли через площу Миру, сотні городищан опустилися у глибокій скорботі на коліна. Траурна процесія вирушила через села Петропавлівку, Вербівку, Вільшану. Голови місцевих рад та жителі населених пунктів Вербівки та Вільшани також схилили голову в жалобі, встелили шлях квітами, стали на коліна, за що велика подяка сільському голові с. Вербівка Василю Бондарю та селищному голові смт.Вільшани Володимиру Яровому. В організації поховання взяли участь Городищенська райдержадміністрація (голова Олексій Лавріненко), районна рада (заступник голови Микола Панчишин), районний військовий комісаріат (т.в.о. районного військового комісара Сергій Яригін та головний спеціаліст командування Володимир Герасименко), Журавська сільська рада ( голова Надія Жежерун), Спілка воїнів АТО, волонтери. Всі фінансові витрати по похованню та поминальному обіду взяли на себе депутат обласної ради Володимир Коломієць, директор ТОВ «Журавське» Володимир Іващенко. Не залишились осторонь представники громадських організацій, воїни-прикордонники, фермери та інші. Обряд поховання в селі Журавка провели священники Городищенського благочиння. Також віддали данину шани та пам’яті депутати обласної ради Олександр Лупашко та Валентин Галушко. Висловлюємо щиру вдячність за організацію та проведення поховань всім небайдужим городищанам та краянам. Слава героям!

День захисту дітей на Городищині
1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у міському сквері для юних городищан відбулося свято «Дитинство –це я і ти!». У веселому дійстві, яке підготували працівники районного Будинку дітей та юнацтва (директор Наталія Близнюк), узяли участь учні міських шкіл та дошкільнята, загалом більше трьохсот дітей. Всіх дітей з початком веселих літніх канікул та Міжнародним днем захисту дітей привітав голова Городищенської райдержадміністрації Олексій Лавріненко. У рамках заходу були проведені різноманітні конкурси, змагання, ігри, вікторини. У міському сквері працювали керівники гуртків, які за допомогою пензля та фарб розмальовували щічки дітей веселими розписами бодіарту. Традиційний конкурс «Малюнок на асфальті»під назвою «Ми діти миру» продемонстрував таланти школярів. Фантазію та образотворчі здібності найкраще проявили учні 1 загону Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (І місце), учні 4 загону Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (ІІ місце), учні 6 загону Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (ІІІ місце). Всі переможці конкурсу отримали призи, про які подбали відділ освіти Городищенської райдержадміністрації (Н.П.Жовталюк) та районна організація Товариства Червоного Хреста (П.В.Головань) . Також заохочувальні призи отримали учні 9 та 6 загону Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.
Вихованці хореографічних гуртків РБДЮ «Льонок» (керівник Наталія Медвідь) та«Ассорті»(керівник Кристина Биба), вокального гуртка «Росинка» (керівник Лариса Миронова ) підготували чудовий концерт.
Чудернацькі ігри, танцювальні баталії зробили свято для дітей неповторним. Вихованці РБДЮ разом зі своїми наставниками зробили все, аби свято запам’яталося їхнім друзям надовго: проникливі пісні, запальні танці додали гарного настрою не лише дітям, а й дорослим. Наприкінці заходу всі школярі провели флешмоб «Ми щасливі діти України».


Міжнародний День захисту дітей в рамках районного фестивалю «Повір у себе - в тебе повірять інші» Дитинство – це щоденне свято, це посмішки на дитячих обличчях, це безмежна віра в себе і свої сили, це пізнання себе і усвідомлення того, що в світі немає нічого недосяжного. Традиційно 1 червня у Міжнародний День захисту дітей у приміщенні районного Палацу культури ім.С.С.Гулака-Артемовського відбувся щорічний районний фестиваль творчості дітей різних категорій «Повір у себе - в тебе повірять інші», в якому взяли участь голова Городищенської райдержадміністрації Олексій Лавріненко, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Пащенко, начальник управління соціального захисту населення Наталія Кириченко, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Кравченко. Даний захід провів та організував Городищенський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Цьогоріч участь у фестивалі взяли опікунські та прийомні родини, сім’ї, в яких виховуються діти, що потребують сторонньої допомоги, сім’ї, батьки яких є учасниками АТО, діти загиблих учасників АТО, малозабезпечені родини та творчі діти району, які співпрацюють із Городищенським РЦСССДМ. Для цих діток - це надзвичайна подія, адже саме тут вони мають можливість розкрити весь свій потенціал, реалізувати свою особистість, продемонструвати, які вони талановиті, унікальні, неповторні.
Учасники фестивалю виступили напрочуд гарно, продемонструвавши свої здібності у дикламуванні віршів, гуморесок, вокалі, музиці та хореографії. Очі дітей випромінювали радість, на устах сяяли посмішки. Гості, які були запрошенні на фестиваль, захоплювались неповторністю творчих робіт, талановитістю та мужністю юних творців, їхніми прекрасними шедеврами – малюнками, аплікаціями, вишивками. До юних творців із словами привітань звернувся голова райдержадміністрації Олексій Лавріненко . – Активно діяти, творити, працювати – ось шлях, на якому здібності дадуть змогу кожній молодій людині стати майстром своєї справи. Про це свідчить виставка ваших творчих робіт, скільки в них праці, натхнення, фантазії. Нехай ваша життєва стежина буде світлою, сонячною і щасливою. Бо саме від ідей та праці молодого покоління залежить майбутнє нашого краю, майбутнє всієї України. Бажаю вам творчих успіхів, натхнення та нових здобутків. Олексій Григорович подарував дітям морозиво, солодощі та подарунки.
Також зі словами привітань звернулась директор Городищенського РЦСССДМ Людмила Буджерак: – Сьогоднішнє свято – свято гарного настрою, посмішок і музики. Бажаємо вам, щоб замріяне у світанковому дитинстві збувалося. Щоб Господь Бог на протязі життя зігрівав вас своєю ласкою і благодаттю. Нехай нескінченною, світлою та щедрою на добро і вдачу буде ваша життєва дорога, хай повниться вона радістю й достатком, Вірою, Надією та Любов’ю. Ми ще більше переконуємось що наші діти прекрасні та талановиті. З 9 березня по 9 квітня 2017 року в Городищенському районі проходила 12-та Всеукраїнська благодійна акція "Серце до серця" під гаслом "Я хочу бачити життя!" направлена на допомогу дітям з вадами зору. Метою акції був збір коштів на лікування дітей. Фахівцями із соціальної роботи було організовано участь волонтерських загонів навчальних закладів району, якими зібрано певну суму коштів, частину з них було перераховано на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» на придбання обладнання офтальмологічним дитячим відділенням, іншу частину вирішено передати діткам на лікування з вадами зору нашого району, які були присутні на святі. Голова райдержадміністрації Олексій Лавріненко щиро подякував всім небайдужим, хто відкрив своє серце та взяв участь в акції і дав частинку надії для діток, які мають вади зору, відзначив подяками волонтерські загони , які взяли активну участь в проведенні 12 – тої Всеукраїнської акція "Серце до серця". За розвиток благодійності в Україні. За оптимізм та віру в добру справу. За доброту та безкорисність, за щирість вчинків до людей, що потребують допомоги. За піклування про майбутнє.
Надалі, для всіх присутніх святковий концерт дарували вокальний ансамбль районної школи мистецтв «Барвиста веселочка», дует Світлана Биба та Олександра Рябуха, Владислав Дирда і Іванна Петренко. Також свою майстерність продемонстрували всі бажаючі, які були присутні на цьому святі, це Варвара Вєзєтіу, Роман Химич, Марія Лисак, Анна Граділь, Віталій Кулинич, Ніка Кошелєва, Владислава Зеленько, Даниїл Атаманчук, Наталії Писаренко, Олександр Сукомел, Анастасія Граділь, Станіслав Милаш, Денис Білоус, Ірина Зінченко, Іван Пеньков, Денис Ярмолич, Діна Яровенко, Стефанія Дзюба, Денис Педченко, Ольга Жабровець, Дарина Заруба та Дмитро Пишний.

Для учасників дійства було організовано стіл достатку, де вони посмакували солодкими напоями, фруктами, випічкою та солодощами. Ну і звичайно ж наприкінці фестивалю всі діти отримали дипломи лауреатів районного фестивалю творчості дітей «Повір у себе – в тебе повірять інші» та цінні подарунки.


Шановні діти і батьки!
Від імені голови Городищенської райдержадміністрації Олексія Лавріненка та служби у справах дітей районної державної адміністрації щиро вітаємо Вас із Міжнародним днем захисту дітей! У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають свято добра та надії – День захисту дітей, адже дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Це свято приходить в дім до 6500 дітей - жителів нашого району. Це свято радості, надії і віри для багатодітних родин, для 43 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають чутливих, відповідальних опікунів, піклувальників, свято для 2 дітей, що знайшли родину і відчувають тепло родинного вогнища та любов прийомних батьків. 1 червня – це не лише свято для дітей, це також нагадування нам, дорослим, про необхідність дотримання прав дитини як з боку держави, так і з боку батьків. Забезпечення та дотримання прав дитини є одним із пріоритетних напрямів політики нашої держави, і наші прагнення створити дітям належні умови для повноцінного розвитку повинні втілюватись у реальних діях. Українська влада усвідомлює, що родина – це унікальна цінність людства, на якій ґрунтується добробут суспільства і майбутнє держави. Майбутнє наших дітей залежить від нас. Наше майбутнє залежить від наших дітей. Закликаю усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце – і тоді наші діти неодмінно стануть гордістю України. Любі діти! Бажаємо Вам міцного здоров’я, нових здобутків у навчанні, щоденно відчувати поруч із собою доброзичливих та щирих рідних і близьких дорослих людей, які допоможуть, підтримають, захистять. Шановні батьки! Бажаю Вам наснаги на нелегкому шляху захисту тих, хто поки що не може захистити себе сам. Діти повинні жити у світі, який не знає, що таке війна, жорстокість і біль. Давайте створимо для них такий світ разом!

З найкращими побажаннями голова райдержадміністрації Олексій Лавріненко та начальник служби у справах дітей Оксана КравченкоПід час наради обговорили важливі питання
Нещодавно, в приміщенні адмінбудинку Городищенської райдержадміністрації, за участю голови Олексія Лавріненка, відбулося засідання координаційної наради. Під час наради, обговорили питання щодо проведення робочих зустрічей з власниками транспортних засобів в розрізі населених пунктів району, за підсумками координаційної наради від 20.03.2017 № 7-Д. Доповіла Ірина Білан, начальник Городищенського відділення Смілянської ОДПІ. – Протягом встановленого періоду проведено 22 зустрічі із власниками тракторів, комбайнів та одноосібниками, власниками земельних паїв. За результатами проведених зустрічей, фізичними особами даної категорії сплачено до бюджету 41,4 тис.грн ПДФО та 3.5 тис.грн. військового збору,- зазначила Ірина Михайлівна. Також встановлено, що 90% техніки, що зазначена у звітних даних держтехнягляду або продана, або знаходиться у непрацюючому стані, а тому використовуватися як об’єкт отримання доходу не може. Актуальним залишається питання сплати фізичними особами земельного податку. Про стан виконання програми житлових субсидій за підсумками опалювального сезону 2016-2017 років, доповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Кириченко. – Станом на 01.01.2017 року на обліку в управлінні перебуває 8 618 сімей, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги та 2 539 сімей, які отримували субсидію на придбання твердого палива, скрапленого газу. Загальний обсяг нарахованих коштів за попередній рік на придбання твердого палива склав 2,8 млн.грн, які виплачені на особові рахунки громадян у повному обсязі, - відмітила Наталія Федорівна. Протягом 2016 – 2017 років проведено 8 839 масових перерахунків у зв’язку із підняттям тарифів. Комісією райдержадміністрації з питань надання житлових субсидій, соціальних допомог та пільг протягом 2016 року було розглянуто 1 468 справ, в яких фіксувалися факти фактичного непроживання, покупки та витрати понад 50 тис. грн., які орендують житлове приміщення, призначення субсидії на понаднормову площу. 40 сім’ям рішенням комісії було відмовлено у призначенні субсидії. Значно сповільнює процес призначення субсидій прийняття 27 квітня 2016 року Постанови Кабінету Міністрів України № 319 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ”, згідно якої з 1 травня 2016 року субсидії призначаються без урахування пільг, тобто кожне домогосподарство має право або на субсидію, або на пільги. Складність полягає в тому, що у багатьох випадках субсидії оформляють на одного члена сім’ї, а пільгами користуються інші. Незважаючи на проблеми у програмному забезпеченні, технічному оснащенні, постійних змінах у чинному законодавстві, управління спрацювало згуртовано, ефективно, що дало змогу своєчасно призначити субсидії жителям району. Про перспективи роботи та розвитку КП «Комунальник» Городищенської міської ради, доповів міський голова Володимир Мирошник. Станом на 30.05.2017 на підприємстві працює 13 осіб, 2 особи – за угодою. Наявна кількість працівників забезпечує необхідний мінімум для функціонування підприємства. Так, забезпечується подача питної води на багатоповерхові приватні будинки, вивезення рідких та твердих побутових відходів. Також виконуються роботи по ліквідації аварії на водогонах та ремонтні роботи на насосних станціях. Підприємство має 17 одиниць автотранспортної техніки. Окрім цього, в експлуатації 2 автовишки. – На постійному контролі якість питної води, перевірка технічних умов та стану підключення до міського водогону, ремонт наявної автотракторної техніки, організація роботи з надання ритуальних послуг, - зазначив Володимир Петрович. Виконавська дисципліна стосовно доручень голови Городищенської районної державної адміністрації перебуває в належному стані, зазначила Лариса Артеменко – начальник відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації.

Очільник області розповів про дорожню кампанію
Майже 156 млн грн отримала Черкащина на поточний середній ремонт мосту через Дніпро та ділянки автодороги Н-01 Київ – Знам’янка. Це за рахунок кредитних коштів і на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Про це сказав голова Черкаської ОДА на засіданні колегії в понеділок. Як наголосив Юрій Ткаченко, поліпшення дорожньої інфраструктури лишається пріоритетом на Черкащині. Тут ухвалена відповідна обласна програма. На її виконання райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади мають передбачити субвенції з місцевих бюджетів – обласному. – Дорожня кампанія вже триває, – зауважив голова Черкаської ОДА. – Оскільки проектування ми розпочали завчасно, то й виконання робіт наблизили в часі. Тендери були оголошені раніше, ніж доти. Водночас треба й надалі працювати над розробленням проектно-кошторисної документації для ділянок доріг, що потребують ремонту. Такою є умова для залучення державних коштів. Окрім того, Юрій Ткаченко наголосив на важливості убезпечення автошляхів. Ідеться про облаштування пішохідних переходів, освітлення тощо. Виконання цих завдань по області найближчим часом перевірить спеціальна робоча група, яку координуватиме заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв.

«Важливий – результат!» – очільник області про об’єднавчі процеси
На Черкащині ще шість звернень про призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах спрямували до ЦВК. Про це сказав очільник області Юрій Ткаченко на засіданні колегії в ОДА. Натепер в області вже створено 10 громад-об’єднавців. У низці районів працюють робочі групи. Однак ще лишаються «сірі зони», каже голова Черкаської ОДА. Тобто райони, де немає прогресу в об’єднавчих процесах. Приміром, Жашківський, Звенигородський, Лисянський, Маньківський тощо. – Кожен посадовець повинен мати державницьку позицію та максимально реалізовувати державну політику, – наголосив Юрій Ткаченко. – Зокрема, в питаннях децентралізації, яку ініціювали Президент України й Уряд. Відсидітися не вийде. Тут важливий – результат! Якщо я матиму факти, що в котромусь районі його керівник чи будь-хто інший гальмує процес об'єднання громад, то реагуватиму жорстко. За три-п’ять років території стануть неконкурентоспроможними, порівняно з тими, де вже створені об’єднані громади. Тому ми маємо в цьому питанні всіляко допомагати та забезпечувати вільний доступ громад до розвиткових інструментів. Нагадаємо, місяць тому відбулися вибори в чотирьох об’єднаних громадах на Черкащині: Степанецькій, Селищенській, Ротмістрівській сільських і Шполянській міській. Раніше очільник області дав завдання активізувати об’єднавчі процеси, щоби до кінця року тут функціонували до 40 об’єднаних громад.

«Маємо позитивну динаміку», – Юрій Ткаченко про соціально-економічний розвиток області
Позитивна динаміка зберігається в економіці Черкащини цього року. Про це сказав голова ОДА Юрій Ткаченко на засіданні колегії в понеділок. Ця тенденція утримується з минулоріч. Так, за комплексною рейтинговою оцінкою Мінрегіонбуду, Черкащина торік посіла сьоме місце серед областей. Традиційно має лідерські позиції у виробництві сільгосппродукції, зросли показники капітальних інвестицій, якості освіти, соціальних послуг тощо. – Ми враховуємо всі показники, відповідно корегуємо свою роботу та визначаємо розвиткові пріоритети, – зауважив очільник області. – Приміром, за три місяці цього року експорт та імпорт зріс на 70%. Задля допомоги місцевим виробникам у виході на зовнішні ринки ми розробили експортний профіль області. Міжнародні експерти визначили потенційні експортні ніші для наших виробників. Допомагає в пошуку закордонних партнерів і наша Агенція регіонального розвитку. Кожен керівник району зобов’язаний із нею плідно співпрацювати. Також Юрій Ткаченко акцентував на інших пріоритетах, що цьогоріч визначені в області. Зокрема, в освіті, медицині, інфраструктурі, в питанні об'єднання громад. – Реалізація всіх планів вимагає спільних зусиль, фінансових теж, – сказав голова Черкаської ОДА. – Це стосується як створення інноваційних шкіл, так і ремонту доріг, закупівлі необхідного обладнання для медичних закладів, «швидких» тощо. Потрібний ресурс на місцях є. Реформа децентралізації дала нам необхідні фінансові можливості. Резерви для наповнення бюджетів також є. Треба активніше займатися питаннями детінізації економіки та легалізації зарплат. Додамо, що за перший квартал цього року до державного та місцевих бюджетів області мобілізовано понад 3,2 млрд грн. А це – на 54% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Водночас місцеві бюджети отримали податків і платежів на 365 млн грн більше.
Вітаємо
на офіційному сайті
Городищенської районної державної адміністрації

Гаряча лінія Голови РДА Відкрити пам’ятку на випадок надзвичайних ситуацій
Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Урядова «гаряча лінія» Державна система електронних звернень

Туристична Городищина
Головна сторінка Анонси
заходів і подій
Загальні відомості
про район
Соціально-економічний
стан
Інформування
населення
Архів
Приміщення РДА Городищенська районна державна адміністрація
19500, Черкаська область, місто Городище, площа Миру, 8
Телефон/Факс: (04734)2-20-46, Електронна пошта: gorrda@ukrpost.ua

Всі права захищені. При будь-якому використанні матеріалів посилання (для інтернет-проектів - гіперпосилання) є обов'язковим.
© Городищенська районна державна адміністрація, 2011 - 2015